logo

A Zyrtec antiallergén gyógyszer cseppekben történő használata segít az ödéma, az orrdugulás megszüntetésében és a pollinózissal, allergiás rhinitisben és dermatitisben szenvedő bőrkiütések megszüntetésében. Ez a hatás annak köszönhető, hogy a termék hatóanyagként cetirizint tartalmaz. Erős antihisztamin hatása van, ezért a gyógyszer tökéletesen enyhíti a viszketést, megszünteti a kiütéseket és az allergia egyéb megnyilvánulásait.

Zyrtec cseppek - használati utasítás

A gyógyszer antiallergén hatású, segít a tünetek többségének megszüntetésében. A termék használata előtt alaposan tanulmányozza az utasításokat az indikációkra, ellenjavallatokra és az alkalmazás módjára vonatkozó információkkal. A mellékhatások fontos információk. Terápiás dózisokban az antiallergiás gyógyszer nem rendelkezik nyugtató hatással és nem okoz álmosságot. Ebben az esetben a termék összetevői rontják az emésztés munkáját, vagy hozzájárulnak a bőrreakciók megjelenéséhez.

A gyógyszer felszabadulási formája és összetétele

A Zyrtec cseppek formájában áll rendelkezésre orális beadásra. A gyógyszer tiszta, színtelen oldat és enyhe ecetszagú, keserű ízű. A cseppeket egy 10 ml-es sötét üveg palackba helyezzük. Ezen kívül a doboz tartalmaz egy csepegtető kupakot és használati utasítást. A Zirtek anyagának 1 ml termékre jutó összetevőit a táblázat mutatja.

jégecet

Farmakodinamika és farmakokinetika

Az antiallergiás gyógyszer a Zyrtec a perifériás hisztamin receptorok szelektív antagonistáinak csoportjába tartozik. A cetirizin alkalmazása során nem találtak hatást az agy H1 receptoraira. Az eszköz antipruritikus és antiexudatív hatásának köszönhetően segít az allergiás betegségek tüneteinek megszüntetésében. Ugyanakkor a gyógyszernek szinte nincs antikolinerg, antiszerotonin hatása.

A gyógyszer szedésének hatása 20 mg-os egyszeri 10 mg vagy 20 csepp dózis után figyelhető meg. A cetirizin maximális koncentrációját 60 perc múlva érik el, majd 24 órán keresztül megfigyelik a szer hatását. A Zyrtec gyorsan és teljes mértékben felszívódik a gyomor-bél traktusból. Az egyidejű étkezés nem befolyásolja a hatóanyag felszívódását.

  • A májbetegség jelei
  • 1. fokú mitrális szelep prolapsus
  • Miért hasznos a kivi?

Felhasználási indikációk

A Zyrtec antiallergiás hatást fejt ki, ezért az orvosok orvosságot írnak fel az allergiás tünetek, például a bőrviszketés, a könnyező szem, a tüsszögés kezelésére. A gyógyszer szedésének közvetlen indikációi szintén: rhinorrhoea, kötőhártya-hiperémia, ödéma, irritáció és bőrkiütések. Ezt az antihisztamint a következő betegségekre írják fel:

  • Quincke ödéma;
  • szénanátha (szénanátha);
  • szezonális allergiák - allergiás nátha, allergiás kötőhártya-gyulladás;
  • csalánkiütés;
  • bronchiális asztma;
  • allergiás dermatitis.

Hogyan kell szedni a Zyrtec-et?

A gyógyászati ​​célú gyógyszeres kezelésről az orvos dönt. Ezenkívül bizonyos betegségek jelenlétében úgy állítja be az adagolást, hogy a szer ne károsítsa a testet. Az egészségi állapot mellett az életkorot is figyelembe veszik az idősebb betegeknél és a kisgyermekeknél. Az antiallergén cseppeket orálisan kell bevenni, miután a gyógyszert vízben feloldják.

Zyrtec cseppek - adagolás felnőtteknek

6 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek számára a Zyrtec antiallergén szert gyakran napi 20 csepp adagban írják fel. Ugyanakkor a felnőtteknek ajánlott egyszerre a teljes napidíjat bevenni, a gyermekeknek pedig 2 adagra osztani. Előfordul, hogy 10 csepp vagy 5 mg cetirizin elegendő a gyermek testének a terápiás hatáshoz, ezért figyelemmel kell kísérnie a gyermek jólétét. Idős betegeknél a gyógyszer adagját az orvos előírása szerint csökkentik.

Zyrtec - adagolás gyermekek számára

A Zyrtec gyógyszer 6 hónapos kortól adható gyermeknek, bár sok gyermekorvos felírja fiatalabb gyermekeknek, beleértve az újszülötteket is, de alacsonyabb dózisban. Az újszülöttek számára szánt Zyrtecet nem alkalmazzák orvos vénye nélkül, ezt figyelembe kell venni azoknak a szülőknek, akik a hálózatról és a barátaiktól értesültek a cetirizin hatékonyságáról. Tehát az allergia kezelésének módja fiatal betegeknél a következő:

  • 6 és 12 hónap közötti gyermekeknél a gyógyszert szájon át írják fel, 5 csepp naponta 1 alkalommal;
  • Az 1 éves és legfeljebb 2 éves gyermekek számára szánt Zyrtec cseppeket napi 5-ször használják;
  • A 2-6 éves gyermekek számára a Zyrtec-et napi 5 alkalommal 5 cseppet vagy 10 cseppet írják fel.

Különleges utasítások

Az alkohol és az antiallergén szer egyidejű bevitele nem mutatott nem kívánt interakciót. Ugyanakkor a központi idegrendszeri rendellenességek elkerülése érdekében az alkohol és a drogok használata nem kívánatos. A Zyrtec nincs hatással a mechanizmusok irányítási képességére, de az orvosok azt tanácsolják, hogy ne vegyenek részt olyan veszélyes tevékenységekben, amelyek nagy figyelmet igényelnek az allergiás megnyilvánulások ezzel a gyógyszerrel történő kezelése során..

  • Tabletták férgekhez gyermekek számára - nevek és használati utasítások
  • Tök zabkása lassú tűzhelyben: receptek
  • Kínai vezetéknevek férfi és nő

Terhesség alatt

A gyógyszer terhesség alatt tilos, mert ezen a pontszámon nem végeztek klinikai vizsgálatokat. Ha szoptatás ideje alatt szükség van kezelésre ezzel az antiallergén szerrel, a szoptatást egy időre le kell állítani. Ennek oka az a tény, hogy a cetirizin kiválasztódik az anyatejbe, és károsíthatja a gyermek testét..

Károsodott vese- és májműködés esetén

A májbetegség nem igényli az adag módosítását és a gyógyszer megvonását; erre csak a vese és a máj működésének egyidejű károsodása esetén van szükség. Ha a Zyrtec antiallergén cseppjeinek vesebetegség jelenlétében történő szedéséről beszélünk, a függőség a következő:

  • enyhe vagy közepesen súlyos vesekárosodásban szenvedő betegeknél az adag módosítása nem szükséges;
  • súlyos betegség esetén az adagot az orvos állítja be;
  • a veseelégtelenség terminális (bonyolult) stádiumában a gyógyszer szedése ellenjavallt.

Gyógyszerkölcsönhatások

A Zyrtec makrolidokkal és ketokonazollal történő egyidejű kezelése után nincs változás az EKG-ban. Amikor a gyógyszer kölcsönhatásba lép olyan gyógyszerekkel, mint például a pszeudoefedrin, a cimetidin, a ketokonazol vagy az eritromicin, az azitromicin, a glipizid és a diazepám, a cetirizin negatív hatásait a szervezetben nem azonosították. A cetirizin clearance 16% -kal csökken a teofillinnel együtt.

Ellenjavallatok

A Zyrtec gyógyszer használati utasítása az antiallergiás cseppek ellenjavallatairól beszél. Ezek tartalmazzák:

  • túlérzékenység a gyógyszer egyes összetevőivel szemben;
  • terhesség;
  • szoptatás;
  • örökletes laktóz intolerancia;
  • laktáz hiány;
  • glükóz-galaktóz malabszorpciós szindróma;
  • a gyermekek életkora 6 hónapig;
  • végstádiumú veseelégtelenség.

A szigorú ellenjavallatok mellett vannak olyan betegségek és testhelyzetek, amikor az antiallergiás szereket csak megfelelő orvossal folytatott konzultációt követően és nagyon körültekintően szabad alkalmazni:

  • krónikus májbetegség;
  • krónikus veseelégtelenség;
  • idős kor;
  • epilepszia;
  • vizelet-visszatartás.

Mellékhatások

Ha a feltüntetett adagokat vagy ellenjavallatokat nem tartják be, a gyógyszer alkalmazása után mellékhatások jelentkezhetnek:

  • thrombocytopenia;
  • szédülés;
  • fejfájás;
  • gerjesztés;
  • depressziós állapot;
  • zavar;
  • álmatlanság;
  • ájulás;
  • remegés;
  • ideges tic;
  • tachycardia;
  • nátha;
  • torokgyulladás;
  • a testtömeg növekedése;
  • hányinger;
  • hasmenés;
  • a máj funkcionalitásának megsértése;
  • a vizelés megsértése;
  • vizelési kényszer;
  • ödéma;
  • viszkető;
  • kiütés;
  • anafilaxiás sokk;
  • gyomorfájdalom.

Túladagolás

A cetirizin túladagolása esetén öblíteni kell a gyomrot vagy hányást kell kiváltani. Ezt követően ajánlott aktív szenet inni az utasításoknak megfelelően. Nincs specifikus ellenszer. Ezenkívül tüneti kezelést végeznek, ha a következő tünetek jelentkeznek:

  • tudatzavar;
  • szédülés;
  • nagy fáradtság;
  • álmosság;
  • viszkető;
  • remegés;
  • a vizelet visszatartása;
  • hasmenés;
  • gyengeség;
  • tachycardia.

Értékesítési és tárolási feltételek

A gyógyszer bármely gyógyszertárban megvásárolható vény nélkül. Az antiallergén anyagot sötét helyen, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten tárolja, ahol a kisgyermekek nem érhetik el. A Zyrtec lejárati ideje 5 év.

Analógok

Abban az esetben, ha a Zyrtec antiallergén szer összetételében vagy árában nem megfelelő, választhat hasonló gyógyszereket:

  • Zodak. A gyógyszer a Zirtek teljes analógja. Hasonló hatásuk van, farmakokinetikájuk, felszabadulási formáik, javallataik, ellenjavallataik és egyéb mutatók. Az antiallergiás gyógyszerek módosítása előtt azonban konzultálnia kell orvosával. A Zodak költsége csepp formájában 207 rubel.
  • Fenistil. A dimetindén-maleát egy olyan gyógyszer hatóanyaga, amely viszketésgátló és antiallergiás hatást fejt ki. Ezenkívül enyhe nyugtató hatás is van. A cseppek formájában lévő gyógyszert fiatalabb gyermekek számára használják, 1 hónaptól kezdve, de hatékonysága alacsonyabb, és a mellékhatások gyakorisága magasabb. A cseppeken kívül a Fenistil gél, emulzió és krém formájában is kapható. Az árak minden formában 290 és 370 rubel között változnak.
  • Claritin. A gyógyszert a loratadin alapján állítják elő, amely hatékonyan megbirkózik a szénanáthával, az allergiás dermatitissel és a krónikus csalánkiütéssel. Szedáció, fejfájás, fokozott étvágy figyelhető meg. 10 tabletta ára 225 rubel, 60 ml szirupé pedig 250.
  • Erius. A hatóanyagot dezloratadinnak hívják, és a loratadin továbbfejlesztett készítménye. Tehát a gyógyszer szedése nem okoz álmosságot, és más mellékhatások csak ritkán fordulnak elő. Ugyanakkor a termék hatékonysága magas. Az Erius szirup és tabletta formájában kapható, de az ára csaknem kétszerese, mint a Zirtek - 590 rubel.

A Zyrtec csepp ára

Lehetséges megvásárolni a Zyrtec-et a város bármely gyógyszertárában, vagy megrendelni egy online áruházban, ahol elolvashatja a gyógyszerről szóló véleményeket, és kiválaszthatja az árának megfelelő terméket. Az alábbi táblázatból megtudhatja a gyártótól függő cseppek költségeit.

Zirtek - használati utasítás

UTASÍTÁS
(információ szakembereknek)
a gyógyszer orvosi felhasználásáról

Regisztrációs szám:
Filmtabletta: P No. 014186/01;
Orális adagolású cseppek: P No. 011930/01

Kereskedelmi név: Zyrtec ®

Nemzetközi nem védett név: Cetirizine

Kémiai név: 2- (2- (4- (p-klór-alfa-fenilbenzil) -1-piperazin-il) etoxi) -ecetsav (dihidroklorid formájában)

Adagolási forma: filmtabletta; Orális cseppek

Fogalmazás

Tabletta: hatóanyag - 10 mg cetirizin-dihidroklorid. Segédanyagok: mikrokristályos cellulóz, laktóz, kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, hipromellóz, titán-dioxid, makrogol (polietilénglikol) -400.

Orális cseppek: hatóanyag: cetirizin-dihidroklorid 10 mg / ml. Segédanyagok: glicerin, propilén-glikol, nátrium-szacharinát, metil-parabenzol, propil-parabenzol, nátrium-acetát, jégecet, tisztított víz.

Fehér hosszúkás filmtabletta. Minden tablettát vonallal osztunk, és az egyik oldalon Y / Y jelöléssel látjuk el.

Orális cseppek: Tiszta, színtelen folyadék, ecetsav szagú.

Farmakoterápiás csoport: antiallergiás szer (H1-hisztamin receptor blokkoló).

ATX kód: R06AE07

Versenyképes hisztamin antagonista, hidroxi-zin metabolit, blokkolja a H-t1-hisztamin receptorok. Megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és megkönnyíti azok lefolyását, antipruritikus és antiexudatív hatást fejt ki. Befolyásolja az allergiás reakciók "korai" hisztamin-függő szakaszát, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció "késői" szakaszában, csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját, stabilizálja a hízósejtek membránjait. Csökkenti a kapilláris permeabilitását, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, csökkenti a simaizom görcsét. Megszünteti a bőrreakciókat a hisztamin, specifikus allergének bevezetésével, valamint a hűléssel (hideg csalánkiütéssel). Csökkenti a hisztamin által kiváltott hörgőszűkületet enyhe bronchiális asztmában. Gyakorlatilag nincs antikolinerg és antiszerotonin hatás. Terápiás dózisokban gyakorlatilag nincs nyugtató hatása. A hatás 10 mg cetirizin egyszeri adagja után - 20 perc (a betegek 50% -ában) és 60 perc után (a betegek 95% -ában) - 24 óránál tovább tart. A kúra hátterében nem alakul ki tolerancia a cetirizin antihisztamin hatásával szemben. A kezelés abbahagyása után a hatás legfeljebb 3 napig tart..

Farmakokinetika. Szájon át gyorsan felszívódik. A maximális szérumkoncentrációt orális beadás után 1 órával érik el. Az étel nem befolyásolja a felszívódás teljességét, de 1 órával meghosszabbítja a felszívódási folyamatot. A cetirizin 93% -a kötődik a fehérjékhez. A cetirizin farmakokinetikai paraméterei lineárisak. Az eloszlási térfogat 0,5 l / kg. Kis mennyiségben a májban metabolizálódik O-dealkilezéssel, farmakológiailag inaktív metabolit képződésével (ellentétben más H1-hisztamin receptorok metabolizálódnak a májban a citokróm P450 rendszer részvételével). Nem kumulál. A gyógyszer 2/3-át változatlan formában választja ki a vesék, és körülbelül 10% -át ürülékkel. Szisztémás clearance - 53 ml / perc. A felezési idő 7-10 óra, 6-12 éves gyermekeknél - 6 óra, 2-6 éves gyermekeknél - 5 óra, 6 hónaptól 2 éves korig - 3,1 óra. Idős betegeknél a felezési idő 50% -kal, a szisztémás clearance 40% -kal nő. Gyakorlatilag nem távolítható el hemodialízissel. Behatol az anyatejbe.

Jelzések

Felnőttek és 6 hónapos vagy annál idősebb gyermekek: az évelő és a szezonális allergiás nátha és az allergiás kötőhártya-gyulladás tüneteinek kezelése, mint például viszketés, tüsszögés, rhinorrhoea, könnyezés, kötőhártya-hiperémia; szénanátha (szénanátha); csalánkiütés, beleértve a krónikus idiopátiás csalánkiütést, Quincke ödémáját; és egyéb allergiás dermatózisok, beleértve az atópiás dermatitist, viszketéssel és kiütésekkel együtt.

Ellenjavallatok

Túlérzékenység a gyógyszer bármely összetevőjével vagy a hidroxi-zinnel szemben. Terhesség, szoptatási időszak. Gyerekek 6 hónapos korig.

Gondosan

Krónikus veseelégtelenség (közepes és súlyos), időskor (esetleg csökkent glomeruláris filtráció).

Az alkalmazás módja és adagolása

Felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek: napi adag - 10 mg (1 tabletta vagy 20 csepp). Felnőttek - 10 mg naponta egyszer; gyermekek naponta kétszer 5 mg, vagy egyszer 10 mg. Néha az 5 mg kezdő adag elegendő lehet a terápiás hatás eléréséhez.

Veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az adagot a kreatinin-clearance-től függően csökkentik: 30-49 ml / perc kreatinin-clearance-tel - 5 mg naponta egyszer; 10-29 ml / perc - 5 mg minden második napon.

Álmosság, fejfájás, szájszárazság; ritkán - fejfájás, szédülés, migrén, hasmenés, allergiás reakciók: angioödéma, viszketés, kiütés, csalánkiütés.

Túladagolás

Ha a gyógyszert 50 mg-ot meghaladó dózisban veszi be egyszer, a következő tünetek jelentkezhetnek: álmosság, szorongás és fokozott ingerlékenység, vizeletretenció, szájszárazság, székrekedés, mydriasis, tachycardia. Ha a túladagolás tünetei jelentkeznek, a gyógyszert fel kell függeszteni, öblíteni kell a gyomrot, aktivált szenet kell bevenni, azonnal forduljon orvoshoz.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

Pseudoefedrinnel, cimetidinnel, ketokonazollal, eritromicinnel, azitromicinnel, diazepámmal, glipiziddel együtt alkalmazva nem figyeltek meg farmakokinetikai interakciót és klinikai hatást. Teofillinnel együtt, napi egyszeri 400 mg-os dózisban a kreatinin-clearance 16% -os csökkenését figyelték meg. Makrolidokkal és ketokonazollal együtt adva nem észleltek változásokat az EKG-ban.

Terápiás dózisokban alkalmazva nem kaptak adatokat az alkohollal való kölcsönhatásról (a vér alkoholkoncentrációja 0,5 g / l). A cetirizinnel történő kezelés során azonban a legjobb tartózkodni az alkoholfogyasztástól.

A gépjárművezetés és a mechanizmusokkal való munkavégzés képességének objektív kvantitatív értékelése nem mutatott ki megbízhatóan semmilyen nemkívánatos hatást, amikor az ajánlott 10 mg-os adagot felírták, azonban ajánlatos körültekintőnek lenni.

Kiadási forma

A filmtabletta 7 vagy 10 tablettát tartalmazó buborékfóliában egy buborékfóliába csomagolva, a kartondobozban található használati utasítással együtt.

Cseppek szájon át történő beadáshoz: 10 ml vagy 20 ml oldat sötét üveg (3. típusú) injekciós üvegben, polietilén fedéllel lezárva, gyermekvédelmi rendszerrel ellátva. A palack fehér kis sűrűségű polietilén cseppentős kupakkal van ellátva. Az üveget a használati utasítással együtt kartondobozba helyezzük.

Tárolási feltételek

Filmtabletta: száraz helyen, 25 ° C alatti hőmérsékleten.

Orális adagolású cseppek: legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten.

Gyermekektől elzárva tartandó.

Szavatossági idő

Filmtabletta: 5 év.

Orális cseppek: 5 év.

A lejárati idő után ne szedje.

A gyógyszertárakból történő kiadás feltételei

Filmtabletta: "YUSB Farshim SA",

Planchy ipari terület, Chemen de Croix Blanche 10,

CH-1630 Bulle - Svájc.

Orális adagolású cseppek: "YUSB Pharma S.p.A.",

Via Pralha 15, I-10044 Pianezza (Torino) - Olaszország.

Képviselet az Orosz Föderációban / Szervezet, amely elfogadja a követeléseket

Zyrtec

Használati útmutató:

Árak az online gyógyszertárakban:

Zyrtec - a H hisztamin blokkolója1-receptorok, antiallergiás gyógyszer antipruritikus és antiexudatív hatású.

Kiadási forma és összetétel

  • Filmtabletta: hosszúkás, mindkét oldalán domború, fehér, egyik oldalán - kockázatot jelent, amelynek mindkét oldalán van egy "Y" metszet (7 db. Hólyagokban, kartondobozban 1 buborékfólia; 10 db. Hólyagokban, 1 vagy 2 buborékfólia karton csomagolásában);
  • Orális adagolásra szánt cseppek: átlátszó, színtelen, ecetsav szagú (10 vagy 20 ml sötét üveg cseppentő palackokban, kartondobozban 1 üveg).

A készítmény hatóanyaga a cetirizin-dihidroklorid:

  • 1 tabletta - 10 mg;
  • 1 ml csepp - 10 mg.

Tabletta segédanyagok: kolloid szilícium-dioxid, laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát, mikrokristályos cellulóz, Opadray Y-1-7000 (titán-dioxid (E171), hipromellóz (E464), makrogol 400).

Cseppek segédanyagai: metil-parabenzol, propil-parabenzol, propilén-glikol, nátrium-acetát, glicerin, jégecet, nátrium-szacharinát, tisztított víz.

Felhasználási indikációk

  • Urticaria, beleértve a krónikus idiopátiát
  • Pollinosis (szénanátha);
  • Quincke ödéma;
  • Allergiás eredetű szezonális és / vagy évelő rhinitis és kötőhártya-gyulladás (olyan tünetek tüneti kezelése, mint viszketés, kötőhártya-hiperémia, könnyezés, tüsszögés, rhinorrhoea);
  • Egyéb allergiás dermatózisok, viszketés és kiütések kíséretében, beleértve az atópiás dermatitist.

Ellenjavallatok

  • Végstádiumú veseelégtelenség (kreatinin-clearance kevesebb, mint 10 ml / perc);
  • Laktázhiány, örökletes galaktóz intolerancia, glükóz-galaktóz malabszorpciós szindróma;
  • 6 hónapos gyermekek - cseppek, 6 éves korig - tabletták;
  • Terhesség és szoptatás;
  • Fokozott egyéni érzékenység a gyógyszer vagy a hidroxi-zin iránt.
  • Krónikus veseelégtelenség
  • Krónikus májbetegség;
  • Idős kor.

Az alkalmazás módja és adagolása

A Zyrtecet szájon át alkalmazzák.

  • Felnőttek: 10 mg (1 tabletta vagy 20 csepp) naponta egyszer;
  • 6 évesnél idősebb gyermekek: 10 mg naponta egyszer vagy 5 mg (1/2 tabletta vagy 10 csepp) naponta kétszer;
  • 2-6 éves gyermekek: 2,5 mg (5 csepp) naponta kétszer vagy 5 mg (10 csepp) naponta egyszer;
  • 1-2 éves gyermekek: 2,5 mg (5 csepp) naponta 1-2 alkalommal;
  • 6-12 hónapos gyermekek: 2,5 mg (5 csepp) naponta egyszer.

Bizonyos esetekben felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek számára napi 5 mg elegendő a terápiás hatás eléréséhez..

Idős emberek és veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében az adagot a kreatinin-clearance (CC) függvényében kell beállítani, amelyet az alábbiak szerint számolnak:

  • Férfiaknál: CC (ml / perc) = [140 - életkor (években)] x testtömeg (kilogrammban) / 72 x szérum kreatinin (mg / dl);
  • Nőknél: CC (ml / perc) = [140 - életkor (év)] x testtömeg (kilogrammban) / 72 x szérum kreatinin (mg / dl) x 0,85.

A Zyrtek ajánlott adagjai máj- és vesekárosodásban szenvedő betegek számára:

  • CC 50-79 ml / perc (enyhe veseelégtelenség) - 10 mg / nap;
  • CC 30-49 ml / perc (átlagos veseelégtelenség) - 5 mg / nap;
  • QC

Zyrtec: árak az online gyógyszertárakban

Zyrtec 10 mg filmtabletta 7 db.

Zyrtec 10 mg / ml csepp orális beadásra 10 ml 1 darab.

Zyrtec csepp belső kb. 1% 10ml

Zyrtec 10 mg filmtabletta 20 db.

Zyrtec tabletta pp. 10mg 20 db.

A gyógyszerről szóló információk általánosak, tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik a hivatalos utasításokat. Az öngyógyítás veszélyes az egészségre!

Az emberi agy súlya a teljes testtömeg körülbelül 2% -a, de a vérbe jutó oxigén körülbelül 20% -át felemészti. Ez a tény rendkívül érzékennyé teszi az emberi agyat az oxigénhiány okozta károsodásokra..

Az emberi csontok négyszer erősebbek, mint a beton.

A legmagasabb testhőmérsékletet Willie Jones-ban (USA) regisztrálták, aki 46,5 ° C hőmérsékletű kórházba került.

A páciens kiszabadítása érdekében az orvosok gyakran túl messzire mennek. Így például egy bizonyos Charles Jensen az 1954 és 1994 közötti időszakban. több mint 900 műtétet túlélt a neoplazmák eltávolítására.

A fogorvosok viszonylag nemrég jelentek meg. Még a 19. században a rossz fogak kihúzása a hétköznapi fodrász feladatai közé tartozott..

Vannak nagyon furcsa orvosi szindrómák, például a tárgyak kényszeres lenyelése. 2500 idegen tárgyat találtak egy e mániában szenvedő beteg gyomrában.

Ha tüsszentünk, testünk teljesen leáll. Még a szív is megáll.

Az emberek mellett a Föld bolygón csak egy élőlény szenved prosztatagyulladásban - kutyák. Ezek valóban a leghűségesebb barátaink.

A napi kétszer mosolyogás csökkentheti a vérnyomást, és csökkentheti a szívroham és a stroke kockázatát..

Korábban azt hitték, hogy az ásítás oxigénnel gazdagítja a testet. Ezt a véleményt azonban cáfolták. A tudósok bebizonyították, hogy az ásítás, az ember hűti az agyat és javítja annak teljesítményét.

A művelt ember kevésbé hajlamos az agyi betegségekre. Az értelmi tevékenység hozzájárul további szövetek képződéséhez, amelyek kompenzálják a betegeket.

A szamárról való leszakadás nagyobb valószínűséggel eltöri a nyakad, mint a lóról. Csak ne próbáld megcáfolni ezt az állítást..

Amerikai tudósok kísérleteket végeztek egereken, és arra a következtetésre jutottak, hogy a görögdinnye lé megakadályozza az érrendszeri érelmeszesedés kialakulását. Az egerek egy csoportja sima vizet, a másik görögdinnye-levet ivott. Ennek eredményeként a második csoport edényei mentesek voltak a koleszterin plakkoktól..

A legritkább betegség a Kuru-kór. Csak az új-guineai prémes törzs képviselői betegek. A páciens nevetésben hal meg. Úgy gondolják, hogy az emberi agy megevése okozza a betegséget..

Az élet során az átlagembernek akár két nagy nyálkészlete is kialakul..

A SibXP komplex CGNC tűlevelű pasztából és fenyősejt nedvből álló készítmény. Ennek az ízletes és egészséges ételnek a gyártási technológiája.

Zyrtec ® (Zyrtec ®)

Hatóanyag

Farmakológiai csoport

  • Antiallergiás szer - H1-hisztamin receptor blokkoló [H1-antihisztaminok]

Nosológiai osztályozás (ICD-10)

  • H04.9 A könnyes készülék betegsége, nem meghatározott
  • H10.1 Akut atópiás kötőhártya-gyulladás
  • H11.4 Egyéb kötőhártya-érrendszeri betegségek és ciszták
  • J00 Akut nasopharyngitis [coryza]
  • J30 Vasomotoros és allergiás nátha
  • J30.1 A virágpor okozta allergiás nátha
  • J30.2 Egyéb szezonális allergiás nátha
  • J30.3 Egyéb allergiás nátha
  • L20 Atópiás dermatitis
  • L29 viszketés
  • L29.9 Pruritus, nem meghatározott
  • L50 Urticaria
  • R06.7 Tüsszögés
  • R21 Kiütés és egyéb nem specifikus bőrkitörések

Fogalmazás

Filmtabletta1 fülre.
hatóanyag:
cetirizin-dihidroklorid10 mg
segédanyagok: MCC - 37 mg; laktóz-monohidrát - 66,4 mg; kolloid szilícium-dioxid - 0,6 mg; magnézium-sztearát - 1,25 mg;
filmhéj: Opadry® Y-1-7000 (hipromellóz (E464) - 2,156 mg, titán-dioxid (E171) - 1,078 mg, makrogol 400 - 0,216 mg) - 3,45 mg
Orális cseppek1 ml
hatóanyag:
cetirizin-hidroklorid10 mg
segédanyagok: glicerin - 250 mg; propilén-glikol - 350 mg; nátrium-szacharinát - 10 mg; metil-parabenzol - 1,35 mg; propil-parabenzol - 0,15 mg; nátrium-acetát - 10 mg; jégecet - 0,53 mg; tisztított víz - legfeljebb 1 ml

Az adagolási forma leírása

Tabletta: fehér hosszúkás, filmbevonatú, mindkét oldalán domború felületű, egyoldalas vonallal és a vonal mindkét oldalán "Y" metszettel..

Cseppek: tiszta, színtelen folyadék, ecetsav szagú.

farmakológiai hatás

Farmakodinamika

A cetirizin - a Zyrtec ® hatóanyaga - a hidroxizin metabolitja, a kompetitív hisztamin antagonisták csoportjába tartozik és blokkolja a H1-hisztamin receptorok.

A cetirizin megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és megkönnyíti azok lefolyását, antipruritikus és antiexudatív hatású. A cetirizin befolyásolja az allergiás reakciók korai hisztaminfüggő stádiumát, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció késői szakaszában, emellett csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját, valamint stabilizálja a hízósejtek membránjait. Csökkenti a kapilláris permeabilitását, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a simaizmok görcsét. Megszünteti a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hűlés (hideg csalánkiütéssel) bevezetésével járó bőrreakciókat. Csökkenti a hisztamin által kiváltott hörgőszűkületet enyhe bronchiális asztmában.

A cetirizinnek nincs antikolinerg és antiszerotonin hatása. Terápiás dózisokban a gyógyszer gyakorlatilag nem okoz szedációt. A cetirizin egyszeri 10 mg-os adagjának bevétele után hatása 20 perc múlva (a betegek 50% -ában), 60 perc múlva (a betegek 95% -ában) alakul ki, és több mint 24 órán át tart. A kezelés során a cetirizin antihisztamin-hatásának toleranciája nem alakul ki. A kezelés abbahagyása után a hatás legfeljebb 3 napig tart.

Farmakokinetika

A cetirizin farmakokinetikai paraméterei lineárisan változnak.

Szívás. Szájon át történő beadás után a gyógyszer gyorsan és teljesen felszívódik a gyomor-bél traktusból. Az ételbevitel nem befolyásolja a felszívódás teljességét, bár annak sebessége csökken. Felnőtteknél a gyógyszer egyszeri dózisa után C terápiás dózisbanmax a vérplazmában 300 ng / ml, és (1 ± 0,5) óra múlva érhető el.

Terjesztés. A cetirizin (93 ± 0,3)% -ban kötődik a vérplazma fehérjéihez. Vd 0,5 l / kg. Ha a gyógyszert 10 mg-os dózisban 10 napon át szedi, a cetirizin kumulációja nem figyelhető meg.

Anyagcsere. Kis mennyiségben a szervezetben O-dealkilezéssel metabolizálódik (ellentétben a H egyéb antagonistáival)1-hisztamin receptorok, amelyek a májban metabolizálódnak a citokróm rendszer révén) farmakológiailag inaktív metabolitot képeznek.

Kiválasztás. Felnőtteknél T1/2 körülbelül 10 óra; 6-12 éves gyermekeknél - 6 óra, 2-6 éves korig - 5 óra, 6 hónaptól 2 éves korig - 3,1 óra. Az alkalmazott dózis körülbelül 2/3-át a vesék változatlan formában választják ki..

Idős betegeknél és krónikus májbetegségben szenvedő betegeknél a gyógyszer egyetlen dózisával 10 mg T dózisban1/2 körülbelül 50% -kal nő, a szisztémás clearance pedig 40% -kal csökken.

Enyhe veseelégtelenségben (Cl kreatinin> 40 ml / perc) szenvedő betegeknél a farmakokinetikai paraméterek hasonlóak a normál vesefunkciójú betegeknél.

Mérsékelt veseelégtelenségben és hemodialízisben szenvedő betegeknél (Cl kreatinin T1/2 háromszor meghosszabbodik, és a teljes clearance 70% -kal csökken ezekhez a mutatókhoz képest normál vesefunkciójú betegeknél, ami megfelelő változtatást igényel az adagolási sémában.

A hemodialízis során a cetirizin gyakorlatilag nem távozik a szervezetből.

A Zyrtec ® gyógyszer javallatai

az évelő és a szezonális allergiás nátha és az allergiás kötőhártya-gyulladás tüneteinek kezelése (például viszketés, tüsszögés, orrdugulás, nátha, könnyezés, kötőhártya-hiperémia);

szénanátha (szénanátha);

allergiás dermatózisok, beleértve atópiás dermatitis, viszketés és kiütések kíséretében.

Ellenjavallatok

Minden dózisformához

túlérzékenység a cetirizin, hidroxi-zin vagy piperazin-származékok iránt, valamint a gyógyszer más komponenseivel szemben;

végstádiumú veseelégtelenség (Cl kreatinin Cl kreatinin> 10 ml / perc, az adag módosítása szükséges); öregség (esetleg csökkent glomeruláris szűrés); epilepszia és fokozott görcskészségű betegek; a vizeletretencióra hajlamosító tényezőkkel rendelkező betegek (lásd "Különleges utasítások").

A filmtabletta esetében ezenkívül:

örökletes galaktóz-intolerancia, laktázhiány vagy glükóz-galaktóz malabszorpciós szindróma;

6 év alatti gyermekek.

Cseppek esetén:

6 hónaposnál fiatalabb gyermekek (a gyógyszerek hatékonyságára és biztonságosságára vonatkozó korlátozott adatok miatt).

Gondosan: 1 év alatti gyermekek.

Alkalmazás terhesség és szoptatás alatt

Az állatokon végzett kísérleti vizsgálatok nem mutattak ki a cetirizin közvetlen vagy közvetett káros hatásait a fejlődő magzatra (beleértve a posztnatális időszakot sem), a terhesség és a szülés folyamata sem változott.

A gyógyszer biztonságosságára vonatkozóan nem végeztek megfelelő és szigorúan ellenőrzött klinikai vizsgálatokat, ezért a Zyrtec nem írható fel terhesség alatt.

A cetirizin kiválasztódik az anyatejbe, ezért a kezelőorvosnak el kell döntenie, hogy abbahagyja-e az etetést a gyógyszer alkalmazásának ideje alatt..

Mellékhatások

Az alábbiakban felsoroljuk a lehetséges mellékhatásokat testrendszerenként és az előfordulás gyakorisága szerint: nagyon gyakran (≥1 / 10); gyakran (≥1 / 100, beleértve az amnéziát is).

Pszichiátriai rendellenességek: ritkán - izgatottság; ritkán - agresszió, a teremtés zavara, depresszió, hallucinációk, alvászavarok; ismeretlen gyakoriság - öngyilkossági gondolatok.

A látószerv oldaláról: nagyon ritkán - a szállás megsértése, homályos látás, nystagmus.

A hallás szervének oldaláról: frekvencia ismeretlen - vertigo.

Az emésztőrendszerből: gyakran - szájszárazság, hányinger; ritkán - hasmenés, hasi fájdalom.

A CCC-ből: ritkán - tachycardia.

A légzőrendszerből: gyakran - rhinitis, pharyngitis.

Az anyagcsere oldaláról: ritkán - megnövekedett testtömeg.

A vizeletrendszerből: nagyon ritkán - dysuria, enuresis; gyakorisága ismeretlen - vizeletretenció.

A laboratóriumi mutatók részéről: ritkán - változások a májfunkciós tesztekben (a máj transzaminázainak, az alkalikus foszfatáz, a GGT és a bilirubin koncentrációjának megnövekedett aktivitása); nagyon ritkán - thrombocytopenia.

A bőr részéről: ritkán - kiütés, viszketés; ritkán - csalánkiütés; nagyon ritkán - angioödéma, tartós erythema.

Általános rendellenességek: ritkán - aszténia, rossz közérzet; ritkán - perifériás ödéma; gyakorisága ismeretlen - fokozott étvágy.

Kölcsönhatás

A cetirizin pszeudoefedrinnel, cimetidinnel, ketokonazollal, eritromicinnel, azitromicinnel, diazepámmal, glipiziddel és antipirinnel való kölcsönhatásának vizsgálatakor klinikailag jelentős nemkívánatos interakciókat nem azonosítottak..

Teofillinnel (400 mg / nap) egyidejű alkalmazás esetén a cetirizin teljes clearance-e 16% -kal csökken (a teofillin kinetikája nem változik).

A ritonavirral egyidejűleg alkalmazva a cetirizin AUC-értéke 40% -kal nőtt, míg a ritonaviré kissé megváltozott (−11%)..

Makrolidokkal (azitromicin, eritromicin) és ketokonazollal történő egyidejű alkalmazás esetén az EKG nem változott.

A gyógyszer terápiás dózisban történő alkalmazásakor nem nyertek adatokat az alkohollal való kölcsönhatásról (a vér alkoholkoncentrációja 0,5 g / l). Ennek ellenére tartózkodni kell az alkoholfogyasztástól a gyógyszeres terápia során a központi idegrendszer depressziójának elkerülése érdekében.

Az allergiás vizsgálatok kijelölése előtt háromnapos "lemosási" időszak ajánlott, mivel a H1-a hisztamin receptor blokkolók gátolják a bőr allergiás reakcióinak kialakulását.

Az alkalmazás módja és adagolása

6 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek: a kezdeti adag 5 mg (1/2 tab. Vagy 10 csepp) naponta egyszer, ha szükséges, napi egyszer 10 mg-ra (1 tab. Vagy 20 csepp) növelhető. Néha az 5 mg kezdő adag (1/2 táblázat. Vagy 10 csepp) elegendő lehet a terápiás hatás eléréséhez. Napi adag - 10 mg (1 tab. Vagy 20 csepp).

6-12 hónapos gyermekek: 2,5 mg (5 csepp) naponta egyszer.

1-2 éves gyermekek: 2,5 mg (5 csepp) naponta kétszer.

2-6 éves gyermekek: 2,5 mg (5 csepp) naponta kétszer, vagy 5 mg (10 csepp) naponta egyszer.

Veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az adag a kreatinin-clearance függvényében csökken: Cl-kreatininnal 30–49 ml / perc - 5 mg naponta egyszer, 10–29 ml / perc - 5 mg minden másnap.

Mivel a Zyrtec ® a veséből választódik ki a szervezetből, a veseelégtelenségben szenvedő betegek és az idős betegek gyógyszerének felírása során az adagot a kreatinin-clearance értékétől függően kell beállítani. A férfiak kreatinin-clearance-ét a következő képlettel lehet kiszámítani a szérum kreatinin-koncentrációjából:

Cl kreatinin, ml / perc

A nők kreatinin-clearance-ét úgy lehet kiszámítani, hogy a kapott értéket megszorozzuk 0,85-ös szorzóval.

VeseelégtelenségCl kreatinin, ml / percAdagolási rend
Hiányzik (norma)≥8010 mg / nap
Könnyen50-7910 mg / nap
Átlagos30–495 mg / nap
Nehéz10–295 mg minden második nap
Terminális stádium - hemodializált betegekA központi idegrendszernek körültekintőnek kell lennie, amikor a Zyrtec ® -et 1 évesnél fiatalabb gyermekeknek írja fel, a hirtelen csecsemőhalál szindróma következő kockázati tényezőinek jelenlétében, például (de nem kizárólag erre a listára):

- alvási apnoe szindróma vagy hirtelen csecsemőhalál szindróma csecsemőknél testvérnél;

- az anyák kábítószerrel való visszaélése vagy a dohányzás terhesség alatt;

- fiatal anya életkora (19 éves és fiatalabb);

- a dohányzással való visszaélés egy gyermek gondozását végző dada részéről (napi egy csomag vagy több cigaretta);

- gyermekek, akik rendszeresen arccal lefelé elalszanak, és akiket nem fektetnek a hátára;

- Koraszülöttek (terhességi kor kevesebb, mint 37 hét) vagy alacsony testsúlyú (a terhességi kor 10. percentilisénél alacsonyabb) csecsemők;

- a központi idegrendszerre nyomasztóan ható gyógyszerek együttes beadásával.

A készítmény metil-parabenzolt és propil-parabenzolt tartalmaz, amelyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve az alábbiakat: késleltetett típus.

Kiadási forma

10 mg filmtabletta. Hólyagcsíkban (PVC buborékfólia / alumínium fólia) 7 vagy 10 db. 1 (7 vagy 10 fül.) Vagy 2 (10 fül.) Hólyagok kartondobozban.

Orális cseppek, 10 mg / ml. Sötét üvegből készült injekciós üvegekben (3. típus), 10 vagy 20 ml-es gyermekvédelmi rendszerrel ellátott PE-kupakkal lezárva. A palack fehér LDPE cseppentős kupakkal van ellátva. 1 fl. kartondobozban.

Gyártó

10 mg filmtabletta. YUSB Farshim S.A. Planchy ipari terület, Chemen de Croix Blanche 10, CH-1630 Bulle, Svájc.

Orális cseppek, 10 mg / ml. Eisica Pharmaceuticals S.r.l. Via Pralha 15, 10044 Pianezza (Torino), Olaszország.

Forgalomba hozatali engedély jogosultja: YUSB Farshim S.A. Planchy ipari terület, Chemen de Croix Blanche 10, CH-1630 Bulle, Svájc.

A fogyasztók kérdéseit és panaszait a következő címre kell küldeni: 105082, Moszkva, Perevedenovskiy per., 13, 21. o..

Tel.: (495) 644-33-22; fax: (495) 644-33-29.

A gyógyszertárakból történő kiadás feltételei

A Zyrtec ® gyógyszer tárolási körülményei

Gyermekektől elzárva tartandó.

A Zyrtec ® eltarthatósága

Ne használja a csomagoláson feltüntetett lejárati idő után.

Zyrtec

Fogalmazás

Minden 10 mg-os tabletta cetirizin-dihidroklorid hatóanyagot és segédanyagokat tartalmaz:

  • 37 mg mikrocellulóz;
  • 66,4 mg laktóz-monohidrát;
  • 0,6 mg kolloid szilícium-dioxid;
  • 1,25 mg magnézium-sztearát.

A filmbevonat 1,078 mg titán-dioxidból, 2,156 mg hipromellózból és 3,45 mg makrogol 400-ból áll.

1 ml csepp 10 mg hatóanyagot és segédanyagokat tartalmaz:

  • 250 mg glicerin;
  • 350 mg propilén-glikol;
  • 10 mg nátrium-szacharinát;
  • 1,35 mg metil-parabenzol;
  • 0,15 mg propil-parabezol;
  • 10 mg nátrium-acetát;
  • 0,53 mg ecetsav;
  • legfeljebb 1 ml tisztított víz.

Kiadási forma

A gyógyszer két farmakológiai formában kapható:

  • Filmtabletta. Ezek fehér, hosszúkás tabletták, domború felületekkel, egyik oldalán bevágással és a bevágás mindkét oldalán vésett "Y" betűvel. 7 vagy 10 tablettát helyeznek a buborékfóliába, 1 buborékfóliát (7 vagy 10 tabletta) vagy 2 buborékfóliát (10 tablettát) egy kartondobozba helyeznek..
  • A Zyrtec leesik. Kívülről tiszta folyadék, színtelen. Jellemző az ecetsav illata. A folyadékot 10 vagy 20 ml-es, sötét üvegből készült, szorosan lezárt üvegcsékbe öntjük. A palackon kívül egy cseppentős kupakot helyeznek el egy kartondobozban.

farmakológiai hatás

A gyógyszer antihisztamin hatású, ezért az allergiától való megszabadulás érdekében szedik.

Farmakodinamika és farmakokinetika

Farmakodinamika

A cetirizin, a Zyrtek hatóanyaga, kompetitív hisztamin antagonista. Hatása a H1-hisztamin receptorok blokkolásának köszönhető.

A cetirizin hatásának klinikai megnyilvánulásai:

  • a viszketés eltávolításra kerül;
  • az exudátum mennyisége csökken;
  • csökken a vérsejtek migrációs sebessége, amelyekre jellemző az allergiás reakciókban való részvétel (eozinofilek, neutrofilek és bazofilek);
  • a hízósejt membránjai stabilizálódnak;
  • a kis erek áteresztőképessége csökken;
  • a simaizmok görcsei enyhülnek;
  • megakadályozzák a szövetek szivárgását;
  • egyes allergénekre adott bőrreakció megszűnik (specifikus antigének vagy hisztamin bevitelével, a bőr lehűlésével);
  • a bronchiális asztma enyhe stádiumában a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikció súlyossága csökken.

Farmakokinetika

A gyógyszer szájon át történő bevétele után gyorsan felszívódik az emésztőrendszerből a véráramba, és körülbelül 93% -kal kötődik a plazmafehérjékhez. Étellel egyidejű alkalmazás esetén az abszorpciós ráta csökken, de az abszorbeált anyag térfogata nem változik.

A hatás egyetlen adag után 20-60 perc alatt jelentkezik, és több mint egy napig tart. A maximális plazmakoncentrációt az alkalmazás után 1-1,5 órán belül eléri.

Az anyagcsere O-dealkilezéssel történik. A kapott metabolitnak nincs farmakológiai aktivitása..

A test felezési ideje az életkortól függ:

  • felnőtteknél 10 órán át tart;
  • 6-12 éves gyermekek számára - 6 óra;
  • 2-6 éves korban - 5 óra;
  • hat hónapos és 2 éves gyermekeknél - 3,1 óra.

A bevett dózis 2/3-át változatlan formában választja ki a vesék. Ezenkívül a máj jelentős szerepet játszik a gyógyszer eliminációjában. Ezért krónikus májbetegségek esetén a felezési idő másfélszeresére, átlagos veseelégtelenség esetén pedig 3-szorosára nő..

Felhasználási indikációk

A gyógyszert a következő állapotokra lehet felírni:

  • szezonális vagy évelő allergiás nátha viszketéssel, orrdugulással és tüsszögéssel;
  • allergiás kötőhártya-gyulladás a kötőhártya könnyezésével és vörösségével;
  • szénanátha;
  • allergiás bőrreakciók, például csalánkiütés vagy dermatitis.

Ellenjavallatok

Ellenjavallatok a Zirtek használatához:

  • túlérzékenység a gyógyszer bármely összetevőjével szemben, egyéni intolerancia;
  • súlyos veseelégtelenség;
  • terhességi és szoptatási időszakok;
  • hat hónapnál fiatalabb gyermekek.

A gyógyszert óvatosan írják fel ilyen körülmények között:

  • közepes fokú krónikus veseelégtelenség;
  • előrehaladott életkor;
  • epilepszia, fokozott görcskészség;
  • a vizeletretencióra hajlamosító tényezők jelenléte.

További ellenjavallatok a Zyrtec tablettákhoz:

  • a galaktóz intoleranciája;
  • malabszorpciós szindróma, különösen glükóz-galaktóz;
  • életkor 6 évnél fiatalabb.

Mellékhatások

A Zyrtek mellékhatásai feloszthatók azokra, amelyek gyakori (a gyógyszert szedő 10-ből legalább 1-nél), gyakran (10-100-ból 1), ritkán (100-1000-ből 1), ritkán (1000-ből 1-ben). 10 000), nagyon ritka (10 000-ből kevesebb mint egy).

A következő mellékhatásokat gyakran megfigyelik:

A következő nemkívánatos hatások ritkán fordulnak elő:

  • paresztézia;
  • mentális izgatottság;
  • hasmenés;
  • hasi fájdalom;
  • bőrkiütés, viszketés;
  • aszténia.

Ritka mellékhatások:

  • perifériás ödéma;
  • csalánkiütés;
  • a funkcionális májvizsgálatok fokozott mutatói (transzamináz aktivitás, alkalikus foszfatáz, bilirubin koncentráció);
  • súlygyarapodás;
  • tachycardia;
  • zavartság, hallucinációk;
  • agresszió;
  • depresszió;
  • alvászavarok;
  • görcsök;
  • túlérzékenységi reakciók.

Nagyon ritkán a Zirtek-kezelés ilyen következményekkel jár:

  • anafilaxiás sokk;
  • ízzavarok;
  • remegés;
  • ájulás;
  • diszkinézia;
  • disztónia;
  • látásromlás: homályos látás, nystagmus, akut rendellenességek;
  • dysuria, enuresis;
  • thrombocytopenia;
  • angioneurotikus ödéma.

Ilyen reakciók is megfigyelhetők (nincs adat arról, hogy milyen gyakran fordulnak elő):

  • fokozott étvágy;
  • a vizelet visszatartása;
  • szédülés;
  • öngyilkossági gondolatok;
  • memóriazavar, még amnézia előtt.

A Zirtek alkalmazási utasítása (mód és adagolás)

Az adagolás a beteg korától függ. A test állapotát is figyelembe veszik, például a veseelégtelenség jelenlétét és mértékét.

A legtöbb esetben a napi adagot egyszerre kell bevenni. Alkalmazási módszer - belül (mindkét formához).

Hány napig szedi a gyógyszert, a kezelőorvos dönti el, figyelembe véve az allergiás reakció diagnózisát és súlyosságát.

Zyrtek cseppek, használati utasítás

A gyógyszer adagolása cseppenként, az életkor függvényében:

  • felnőtteknek és 6 évesnél idősebb gyermekeknek 10 csepp gyógyszert írnak ki kezdő adagként, majd szükség esetén 20 cseppre növelik;
  • a 6 évesnél fiatalabb, de 2 évesnél idősebb gyermekek naponta kétszer 5 cseppet vagy egyszerre 10 cseppet vesznek be;
  • egy-két évesen vegyen be 5 cseppet naponta 1-2 alkalommal;
  • a cseppeket a gyermekek számára hat hónaptól egy évig 5 csepp adagban írják elő;
  • májkárosodásban szenvedő betegeknél az adagot a kreatinin-clearance figyelembevételével választják ki. Ha gyermekről van szó, akkor az adag beállításakor a súlyt is figyelembe veszik..

Zyrtec tabletta, használati utasítás

A tabletták adagját hasonló módon számítják ki:

  • felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek - fél tabletta (kezdeti adag) után lehetőség van az adag napi tablettára emelésére;
  • 6 éves kor alatt a tabletták formájában alkalmazott gyógyszert nem írják fel.

Utasítások a Zirtek gyermekek számára történő használatához

A gyártó által a gyógyszerhez fűzött kommentár azt mutatja, hogy gyermekgyógyászati ​​betegek kezelésére csak Zyrtec cseppeket használnak. Ebben az esetben a gyermekek életkorától függően cseppeket adagolnak.

Adagolás gyermekeknek:

  • 5 csepp, 6 hónaptól egy évig;
  • 5 csepp 1-2 alkalommal - 1-2 évig;
  • 10 csepp naponta egyszerre vagy két adagra osztva - 2-6 év;
  • az idősebb gyermekeknek ugyanolyan adagot írnak fel, mint a felnőtteknek.

A cseppek gyermekeknek szedése kissé eltér a felnőtteknél alkalmazottaktól. A gyermekek szirupként szedhetnek cseppeket (belül, kissé vízzel hígítva), de legfeljebb egy évig a Zyrtec orrcseppként írható fel. Ebben az esetben cseppenként csepegtetik őket az egyes orrlyukakba, miután megtisztították őket..

A kezelés addig folytatódik, amíg az allergiás tünetek meg nem szűnnek..

Túladagolás

A túladagolás a gyógyszer egyetlen dózisával fordul elő, a napi adagot többször meghaladó dózisban.

Körülbelül 50 mg gyógyszer (5 tabletta vagy 100 csepp) bevételére jellemző tünetek:

Ha a szokásos adagot meghaladó dózist vettek be, azonnal le kell öblíteni a gyomrot vagy hányást kell kiváltani. Aktív szenet is adhat. Nincs specifikus ellenszer, ezért csak tüneti kezelés lehetséges. A hemodialízis elvégzése túladagolás esetén hatástalan.

Kölcsönhatás

A Zyrtek és más gyógyszerek kölcsönhatása:

  • tiofillinnel - a cetirizin teljes clearance-e 16% -kal csökken;
  • Ritonavirrel együtt - a cetirizin AUC-értéke 40% -kal, a Ritanovir 11% -kal csökken;
  • a Zopiklonnal, a Bupreporfinnal - kölcsönösen erősítik egymás működését, amely a központi idegrendszer elnyomásában nyilvánul meg;
  • a diazepámmal - kölcsönösen erősítik az idegrendszerre gyakorolt ​​hatást, aminek következtében romlik a működése, csökken a reakció sebessége.

Értékesítési feltételek

Tárolási feltételek

Hűvös helyen, gyermekektől elzárva tárolandó.

Szavatossági idő

Különleges utasítások

Különös figyelmet kell fordítani a gyógyszer felírására olyan személyek számára, akiknek vizelet-visszatartásra hajlamos tényezői vannak (gerincvelő sérülés, prosztata hiperplázia), mivel a cetirizin növeli ennek a szövődménynek a valószínűségét..

A kezelés során tanácsos elkerülni a vezetést és olyan tevékenységeket, amelyek nagy figyelemkoncentrációt és nagy reakciósebességet igényelnek.

Ne írja fel a gyógyszert egy év alatti gyermekek számára, akik olyan csoportba tartoznak, amelynek nagy a kockázata a hirtelen halál szindróma kialakulásának (alvási apnoe szindrómával, anya vagy dada dohányzásával, koraszülöttekkel stb.).

Gyerekeknek

A Zyrtec gyermekeknek nagyon széles körben használják. A Zyrtekről a gyermekek számára készült cseppekben található vélemények azt mutatják, hogy ha az utasításoknak megfelelően alkalmazzák, akkor a hatás magas lesz, és a nemkívánatos következmények kockázata minimális..

Újszülöttek

Ellenjavallt a gyógyszer felírása 6 hónaposnál fiatalabb csecsemők számára.

Alkohollal

Nem kívánatos az alkohol és a Zyrtec kombinálása, mivel az alkohol növeli a központi idegrendszer depressziójának kockázatát.

A Zyrtec terhesség és szoptatás alatt

Vizsgálatokat a gyógyszer terhesség alatti szedésének hatásairól csak állatokon végeztek. Nem találtak hatást a magzat fejlődésére és a terhesség lefolyására. De az emberi magzat biztonságosságára vonatkozó információk hiánya miatt a terhes nőknek nem írnak fel gyógyszert..

A cetirizin, a hatóanyag, kiválasztódik az anyatejbe, amikor egy nő szoptatás alatt szedi a gyógyszert. Ezért, ha az orvos előírja ezt a gyógyszert, figyelmeztetnie kell az etetés leállításának szükségességére a kezelés időtartama alatt..

Up